PO ANGIELSKU

IN ENGLISH

Uczymy się w języku docelowym.

Język angielski jest narzędziem naszej współpracy już od pierwszych spotkań. Dla osób zaczynających swą przygodę z językiem obcym może to brzmieć jak rzucenie na głęboką wodę, ale wierz mi, przynosi najlepsze efekty i nie jest bolesne. Początkowo proste i może niedoskonałe wypowiedzi z czasem stają się dojrzalsze i bardziej precyzyjne. Dokładnie tak jak u dzieci uczących się pierwszego języka. Pozwól sobie być dzieckiem w tym procesie. Otocz się angielskim, efekty przyjdą z czasem.

UCZEŃ W CENTRUM

YOU MATTER

W naszym procesie nauczania uczeń znajduje się w centralnym punkcie.

Ważne są jego potrzeby i problemy, mocne i słabe strony, jego indywidualne tempo pracy. Kursy szyte są na miarę, program ustalamy wspólnie.

ODKRYJ SAM

YOU DISCOVER

Naszą rolą jest stworzenie uczniom przestrzeni do rozwoju:

przedstawienie kontekstu, dostarczenie materiałów, z których będą oni wysnuwali wnioski, sami odkrywali zasady. Najlepiej pamiętamy to, do czego dochodzimy sami. Staram się motywować i jak najbardziej angażować ucznia w proces uczenia. Tylko wspólna praca może przynieść zadowalające efekty.

ZROZUM

YOU COMPREHEND

W English On ważne jest zrozumienie przekazu.

Na początku nauki ważne jest, aby rozumieć co ktoś do nas mówi, z czasem ważne staje się bycie rozumianym przez drugą osobę. Gramatyka służy precyzyjnemu rozumieniu i wyrażaniu myśli, nie istnieje dla siebie samej. Uczymy się jej, a raczej przemycamy ją kiedy jest nam potrzebna, ale nie uprawiamy jej kultu. Gramatyka jest narzędziem, nie celem.

POZWÓL SOBIE NA BŁĘDY

MAKE MISTAKES

Przedkładając ponad wszystko efektywną komunikację, nie zaniedbujemy poprawności.

Nie poprawiamy każdego błędu. Korygujemy tylko te, które znacząco zaburzają komunikację. Natarczywe korekty nie służą budowaniu pewności siebie w porozumiewaniu się językiem obcym, a raczej odbierają wiarę we własne możliwości. Dajmy sobie prawo do błędów. Nikt nie jest perfekcyjny, a na poprawność przyjdzie czas.

BEZ POŚPIECHU

NO HURRY

Pracujemy bez stresu, bez pośpiechu i bez porównań.

Indywidualne tempo, dowolna ilość powtórzeń, na wszystko tyle czasu ile potrzebujesz. Poprzeczkę każdy stawia sobie sam.

DOBRA ATMOSFERA

NO WORRY

Zajęcia w English On zawsze odbywają się w przyjaznej, wspierającej atmosferze.

Nie uczymy się na pamięć, nie stresujemy testami, zaliczeniami, ocenami. Przyswajanie języka może i powinno być przyjemnością.